HAKKIMDA BİRKAÇ NOT

Bir zamanlar BAYgin ONLINE idi.

Yıl 1998...

Şimdi ise sadece Engin SARI

Yıl 2020...

KISA ÖZ GEÇMİŞİM

1973 yılında AYDIN’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi AYDIN’da tamamladım. Lise Eğitimine gurur duyduğum AYDIN LİSESİ’nde başladım, ancak babamın tayini sebebi ile  lise 3.sınıfı Kastamonu ABDURRAHMANPAŞA LİSESİ’nde devam ettim. 1990 yılında girdiğim üniversite sınavını kazanamadım. 1991’de Ege Üniversitesi Tarımsal Mekanizasyon bölümünü kazandım. 1996 yılında mezun oldum ve tüm mezunlara tanınan haktan yararlanarak 1997 yılında öğretmenlik için başvuruda bulundum. BATMAN ilinde başladığım sınıf öğretmenliğine halen devam etmekteyim.

Dilerseniz bundan sonrasını daha uzun anlatayım.

1997 yılında başladığım öğretmenlikle aldığım ilk maaş ve annemin verdiği iki bilezik parası ile aldığım bu bilgisayar üzerinde yıllardır çalışır dururum. Ne işe yarar, ne yapılır diye sorarım kendime hep. Kısaca HERŞEY … Çok kısa ve çok kapsamlı bir tanım değil mi? TV izledim. Şifreler çözdüm. Girilmemesi gereken yerlere girdim. Video hazırladım, grafik hazırladım, para kazandım mı ? (CIX) hiç bi zaman ticari bir başarı sağlayamadım.

1998 yılında site hazırlamaya başladım. Artık web siteleri hazırlıyor, yayımlıyordum. Nerde bedava varsa ( o zamanlar free idi  🙂 )  her yerden bir isim aldım. bazen baygin.freeweb.com bazende bayginonline.freeservers.com gibi birçok isim altında yayın yaptım. 98 yılında bir arkadaşımın tavsiyesi ile BAYgin olmuştum. Tabi hemen ardına o zamanlar meşhur olan ONLINE kelimesini de ben ekledim. Ve böylece ben doğdum. Artık arkadaşlarım bile BAYgin yukarı BAYgin aşağı diye dalgasını geçmeye başladılar. Peki şimdi soracaksınız “ticari başarıya başladın mı?” diye. (CIX) Yine de bir ticarisi olmadı bu işin.

Yaptığım birkaç site vardı ancak yaşam faaliyetleri sona erdi … Yaptığım en büyük site BATMAN İli KOZLUK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’ne ait olan www.kozlukmem.com adresi ile bir zamanlar yayın yapmış olan müdürlüğün sitesi idi. Ancak oda sadece 3 sene devam edebildi. Çünkü tayin sebebi ile ilçeden ayrılmıştım.

Yukarıda ki başlığa bakıyorsunuz ve diyorsunuz ki “Başlıkta BEN KİMİM yazıyor ama bu ne anlatıyor?” diyorsunuz değil mi!!!. SABIR

Eğer para kazanmadımsa gelelim NE KAZANDIĞIMA ??? Hayatta hiçbir zaman parayı dert etmeyin. Önemli olan hayattan ne kazandığınızdır. Ben bilgi kazandım. Ne işime mi yaradı? Şu anda sizin bunu okumanızı sağladı :)) Bilgi birikimimle bilgisayarda birçok şeyi yapabildim. Biriktikçe biriktim. Koca bir bilgi hazinem oldu. Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsanız öğrenin. Öğrendiklerinizi Paylaşın. Paylaştıklarınızı hafızanıza alın ve bilmeyenlerle paylaşın. BİLGİ ÇOĞALDIKÇA DEĞER KAZANIR.

SABIR!!! En büyük erdem’i gösterdin. Şimdi gelelim Kim Bu BAYgin ONLINE….

1973 Yılında AYDIN ilinde doğum evinde doğdum. Hem de Pazar günü. Ben demiyorum. Bilgisayardaki takvim söylüyor bunu. İlk, Orta ve Lise1 ve 2. sınıfları AYDIN’da okudum.  Son senemi Kastamonu ABDURRAHMANPAŞA LİSESİ’nde normal sıradan bir öğrenci olarak tamamladım. VEeee tabi ki tüm insanlığın kabusu olan ÖSS ve ÖYS (ki o zamanlar biz iki kez stres yaşıyorduk) denen iki sınava girdim. Tabii ki normal bir sonuç kazanamadım. Tekrar denemekten hiçbir zaman zarar çıkmayacağına inandığım için tekrar denedim. OLDU. Hayatım boyunca tahmin edemeyeceğim bir yer kazandım. EGE ÜNİVERSİTESİ. ZİRAAT FAKÜLTESİ. TARIMSAL MEKANİZASYON bölümü’nü. İlk işim ne oldu biliyor musunuz. MEKANİZASYON ne demek onu öğrenebilmek.  İyi ki böyle bir isim bulmuşlar. Yoksa bu kadar bilimsel bir isim olmasa bir üniversiteyi kazandığımı anlayamayacaktım.

Eeee sonra ne oldu.. Bitirdim tabii 5 yılda. Bir yıl gecikme ile. Üniversite yaşamımda beni en çok etkileyen; üniversitenin bilgisayar odasında hazırladığım küçük bir GWBASIC programını asistanın ve koca Prof.’un benden istemesi olmuştu. Etkilenmiştim. Bir sene boyunca İzmir Ziraat Mühendisleri Odası’nda çalıştım. İş teklifleri geldi. Ancak orada bilgisayar başında bir şeyler öğrenmek bana daha büyük keyif veriyordu. Bir yılım tam dolmak üzere idi ki o zamanlarda bir söylenti başladı. İşsizleri öğretmen yapıyorlar diye. Hatta o zamanların çok meşhur bir lafı vardır. O yılları yaşayanlar bilir. “HİÇ BİRŞEY OLAMIYORSAN ÖĞRETMEN OL.” Bir tabu haline gelen bu lafı bir gaf olarak kabul ettim ve kendimce başarılı bir öğretmen oldum. Çevremdekiler ne düşünüyor bilmiyorum ama işsizlikten değil, gerçek anlamda bu işi sevdiğimden ve üniversitenin kabusu olan o sınavlardaki başarısızlığımdan dolayı, çok iyi bir öğretmen olmayı kafama koydum bir kere ve BATMAN’a atandım. Ondan sonrasını bu yazının başında okumuştunuz.

Şimdi kendi kendime karar aldım. Sanırım bu son olacak. Artık bilgiyi dökmenin zamanı geldi. Artık bilgileri kullanma zamanı. Bu kendim için hazırladığım son sitem. Artık bitti. Neden bu kadar çene biliyor musun….

Her zaman kişisel bir sitenin ne olduğunu düşünmüşümdür.

SANIRIM CV’nin NET’e DÖKÜLMÜŞ HALİ OLSA GEREK .   

P A Y L A Ş I N !!

BAYgin’in SONU….

Paylaş :